Co to jest Niepodległość? Teraz wiem już na pewno!

niepodległa21Akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Akademia odbyła się 10 listopada na sali gimnastycznej. Rozpoczęło ją wspólne śpiewanie hymnu państwowego przez szkolną społeczność. Miło było patrzeć z jak dużym zaangażowaniem śpiewali Mazurek Dąbrowskiego odświętnie ubrani uczniowie. Biel i czerwień na kotylionach, kokardach we włosach czy flagach trzymanych w dłoni podkreślał uroczysty nastrój chwili. Akademia była historycznym spacerem przez wszystkie trudne dla Polski chwile -od czasów jej upadku, aż do odzyskania niepodległości. Na tę wędrówkę zabrali widzów uczniowie klasy 5, którzy przygotowali uroczystość. Wspomagała ich wokalnie Kasia z klasy 6. Były patriotyczne pieśni, wszystkim dobrze znane i chętnie przez uczniów nucone. Było trochę faktów z historii i kilka wierszy. Byłą też scenka, która uświadamiała młodszym dzieciom smutne losy Ojczyzny. Uczniowie ciszą i skupieniem pokazywali, że to, o czym słyszą jest ważnei pouczające. Po występie artystycznym zakończonym wzruszającą piosenką „Co to jest Niepodległość?” głos zabrał Pan Dyrektor Jarosław Rola. Wiedza przekazana w czasie przemówienia Pana Dyrektora to ważna lekcja tego, co dla siebie powinniśmy wziąć z naszej historii. Uczyć się na błędach, wyciągać wnioski, myśleć o dobru ogółu a nie jednostek- to ważne elementy przemówienia. Historia jest nauczycielką życia- takie przesłanie zapamiętamy. Obyśmy mieli do tej myśli wracać codziennie a nie tylko od święta. Na koniec jeszcze hymn szkoły, który przypomina szkolnej społeczności, że jesteśmy jak wielka rodzina, która ma wspólną przeszłość i swoje tradycje. Po tym punkcie programu uczniowie udali się na lekcje.

Część artystyczną ze swoimi wychowankami przygotowała Paulina Zarzeka.

Jesteś tutaj: Home Życie szkoły Aktualności Aktualności Co to jest Niepodległość? Teraz wiem już na pewno!