Odblaskowa Szkoła 2021 - uroczyste zakończenie

odb21W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 0-3 wzięli udział w XI edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Przedszkolaki, pierwszoklasiści, drugoklasiści i trzecioklasiści już wiele wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach z zajęć ze swoimi wychowawczyniami. Odbyli też dwa, owocne spotkania z policjantami oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem specjalistki od „edukacji dla bezpieczeństwa” w naszej szkole. Dnia 5 listopada 2021r. zostało zorganizowane uroczyste zakończenie akcji. Na tę okazję wszystkie dzieci ubrały się kolorowo-odblaskowo i radośnie paradowały w oryginalnych strojach. Każda z klas przygotowała piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - zaprezentowała piękny śpiew i układ ruchowy do piosenki.

Po każdym występie cała, odblaskowa sala biła gromkie brawa, a Pan Jarosław Rola Dyrektor szkoły nagradzał małych artystów odblaskami. Dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały breloki odblaskowe, a każdy uczeń z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej odblaskową opaskę na rękę lub nogę.

W czasie trwania akcji „Odblaskowa Szkoła” chętne dzieci uczestniczyły w zorganizowanych konkursach. Pierwszym z nich był konkurs graficzny, który polegał na zaprojektowaniu „Odznaki Wzorowego Pieszego” w programie Paint. Na konkurs plastyczny pn. „Noszę odblaski” uczniowie wykonali plakaty promujące noszenie odblasków. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane podczas uroczystego zakończenia. W ostatniej części spotkania Dyrektor szkoły wręczył zwycięzcom konkursów dyplomy i nagrody rzeczowe - kolorowanki i przybory plastyczne. Miło nam tutaj ogłosić laureatów konkursów!

Konkurs Graficzny „Odznaka Wzorowego Pieszego”:

I miejsce - Martyna Chramęga
II miejsce - Krystian Frączek
III miejsce - Zuzanna Turska

Konkurs Plastyczny „Noszę Odblaski”:

Klasy 0-1:
I miejsce - Magdalena Aleksander
II miejsce - Piotr Damasiewicz
III miejsce - Aleksandra Pasiut
Wyróżnienie - Julia Wojnar, Anna Aleksander

Klasa 2:
I miejsce - Damian Iwański
II miejsce - Adam Poremba
III miejsce - Zuzanna Kalisz
Wyróżnienie - Mateusz Szkaradek, Tomasz Mółka, Krystian Halaś

Klasa 3:
I miejsce - Liliana Ciapała
II miejsce - Wiktoria Mółka, Zuzanna Nowobilska
III miejsce - Zuzanna Paciorek, Martyna Dąbrowska
Wyróżnienie - Martyna Leśniak

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację zadań konkursu Odblaskowa Szkoła.

Wychowawczynie klas 0-3

Jesteś tutaj: Home Życie szkoły Aktualności Aktualności Odblaskowa Szkoła 2021 - uroczyste zakończenie