wycieczka16Nasza pierwsza wspólna wyjazdowa wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu podzielona była na dwa etapy. Pierwszy etap to spotkanie w pracowni ceramicznej, w której dzieci mogły same wykonać prace z gliny. Na początku swojej pracy mogły się nią trochę pobawić , a później prowadząca zajęcia Pani Monika zaproponowała dzieciom wykonanie z gliny ramki na zdjęcie. To naprawdę była fajna zabawa, wałkowanie gliny , wyciskanie wzorów, ozdabianie ramki małymi kulkami z gliny, a później odciskanie pieczątek o różnych kształtach. Te piękne ramki musiały niestety zostać w pracowni. Dotrą do szkoły dopiero po wypaleniu ich w ceramicznym piecu, który ustawiony jest w pracowni.nDrugi etap naszej wycieczki to zwiedzanie . Zobaczyliśmy jak wyglądało miasteczko galicyjskie pod koniec XIX wieku. Oglądaliśmy repliki domów mieszczańskich, ratusz, karczmę i remizę strażacką. Dzieci szczególnie zaciekawiła stara poczta, apteka, zakład fotograficzny, krawiecki ,fryzjerski i sklep. Każdy mógł zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy. Zmęczeni ale pełni wrażeń wracaliśmy do szkoły. Serdeczne dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi rodzicom; Pani Angelice Mółce, Ewelinie Gołąb, oraz Pani Katarzynie Pasiut za zaproszenie nas do projektu i jego realizację.

Jesteś tutaj: Home Using Joomla! Using Extensions Components Content Component Article Categories Wycieczka przedszkolaków do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu - Czerwiec 2016