MARZYCIELSKA POCZTA NA 5!

marzycielska-16Dobro serca obejmuje obszar większy, niż szerokie pole sprawiedliwości. /J.W. Goethe/

Klasa 5 szkoły podstawowej w całości włączyła się w kampanię pisania listów do chorych dzieci. Poprosili swoją Wychowawczynię o wezwanie grupy wsparcia w postaci wolontariuszek Samorządu Uczniowskiego. Wspominając ubiegłoroczną współpracę doszli do wniosku , że dobra rada starszych i „doświadczonych przez życie” gimnazjalistek będzie dużą motywacją do działania w imię dobra. Tak oto uczennice klasy II gimnazjum: Kamila, Jola, Weronika i Agnieszka pojawiły się na poniedziałkowej lekcji wychowawczej piątoklasistów. Zaprezentowały sylwetkę chłopca, dla którego miały być napisane listy i wykonane rysunki. Przyznać trzeba, że zadanie zostało wykonane wzorowo. Bez wątpienia kolejne dziecko będzie już niedługo śmiać  się szczerze  po otrzymaniu pięknej korespondencji. Serce rośnie patrząc na takich wspaniałych młodych ludzi! Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i gratulujemy wspaniałej postawy!