Stara baśń uczy i bawi najlepiej …

stara baśń16Posłuchajcie pięknej historii, która zdarzyła się nie wiadomo jak dawno, nie wiadomo jak daleko, ale zdarzyła się na pewno….Żyła sobie kiedyś Królowa, która posiadała największy skarb, jaki człowiek może posiadać- wielkie złote serce. Królowa dbała o wszystkich, którzy mieszkali w jej królestwie , dzięki temu nikomu z nich nie działa się krzywda. Mieszkańcy tych stron byli szczęśliwi, a Królowa ze spokojem spoglądała w przyszłość. Aż pewnego dnia królestwu zaczęło grozić wielkie niebezpieczeństwo. Okolicę opanowało stado złośliwych smoków. Przybierały różne kształty, były mniejsze i większe, ale każdy z nich utrudniał bardzo życie ludzi. Królowa rzekła wtedy do poddanych: - Nie pozwolę, aby nasz piękny zamek i tę okolicę zniszczyły potwory. W imię dobra i szlachetnych wartości ruszam na bój! Wierzę, że moje czyste pozwoli mi pokonać bestie. Czy ktoś z Was zechce się przyłączyć? Na odpowiedź dworzan nie trzeba było czekać. Niewiasty, giermkowie, rycerze- cały lud uzbrojony jak przystało wsparł Królową w okrutnej walce z wrogiem. Musieli wędrować tunelami, toczyć pojedynki, wybijać mnóstwo srebrnych monet, strzelać z łuku, nie porzucili jednak Królowej o złotym sercu. Nie opuścili jej nawet wtedy, gdy niegodziwy Władca Smoków uwięził dobrą Królową w metalowej klatce. Śpiewali tak długo i przejmująco, aż bestia uwolniła ich Panią. Kiedy ostatni smok został pokonany, ucztom, przebierankom i hulankom nie było końca….możliwe, że bawią się także i teraz….Do niezwykłej baśni za sprawą wycieczki klasowej przenieśli się uczniowie klasy III szkoły podstawowej z Wychowawczynią Panią Anielą Biedroń oraz Panią Pauliną Zarzeką. Czas akcji: 10 października Anno Domini 2016 . Miejsce akcji: Grybów, zamek „Stara Baśń”.