Nie do wiary, jak szybko płynie czas. Wczoraj mali, dziś dorosłych świat….

komers16Komers to co roku bardzo ważne wydarzenie w życiu Naszej Szkoły. Ważne, bo jest niepowtarzalnym podsumowaniem wieloletniej codziennej pracy Nauczyciela z Uczniem. Ci pierwsi, jako goście mogą podziwiać „swoje dzieło” czyli rozbudzone w młodych osobach talenty, umiejętności, które uwidaczniają się w artystycznych popisach. Ci drudzy- Absolwenci bardzo mocno przeżywają zakończenie pewnego etapu życia, jakim jest nauka w gimnazjum. Powoli dociera do wszystkich, że żadna z minionych chwil już się nie powtórzy……

Wspomnienia mają w sobie ogromną moc, dlatego tegoroczni absolwenci zabrali Pedagogów i Rodziców w podróż. Przypominali najciekawsze chwile ich szkolnego „bycia” wplatając w swoje rozmowy scenki kabaretowe. Potem było już tradycyjnie: podziękowania dla Grupy Wsparcia czyli Drogich Nauczycieli i Kochanych Rodziców, filmiki stanowiące bardzo skrótowe połączenie przeszłości z teraźniejszością, pełen uroku występ uczniów z klasy II gimnazjum oraz przemowa Pana Dyrektora zwieńczona upominkami dla Uczniów i podziękowaniami dla Rodziców. Nie można nie wspomnieć , że także Rodzice Absolwentów w pięknych słowach podziękowali Gronu Pedagogicznemu za pracę z ich dziećmi i opiekę nad nimi. To bardzo miłe- dziękujemy!

Po momentach pełnych wzruszeń przyszedł czas na odreagowanie. A, że tegoroczni absolwenci są królami parkietu ( wspomnimy tu tylko o tańcu synchronicznym z Dnia Europejskiego- nazwanym roboczo „tarantulą” albo walcu – nie drogowym lecz angielskim- tak, tak…. odtańczonym na komersie) nie trzeba i było dwa razy powtarzać, że zabawę czas zacząć. W przerwach, dla relaksu odbyła się jeszcze sesja zdjęciowa. Tu najczęściej ustawiano się w pozycji „bocznej ustalonej” oraz w stylu „na Turystę”.

Wszystkim Organizatorom tej wzruszającej uroczystości dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i trud przygotowań. Wszystkim Gościom dziękujemy za obecność i uśmiech. Wszystkim Absolwentom powtarzamy: TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!!