„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat”. [Thomas Keneally]

zdjęcie WOŚPMłodzież naszej szkoły zna wartość ludzkiego życia. Wie, że należy reagować, gdy trzeba je chronić. Rozumie, że potrzebna jest podstawowa wiedza, która pozwoli sprawnie i pewnie udzielić pomocy. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że pierwsze minuty są decydujące i należy je wykorzystać jak najlepiej, by stworzyć szansę na przeżycie osobie poszkodowanej.

W piątek 16 października nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez pół godziny –bez przerwy- wszyscy uczniowie przeprowadzali (na sali gimnastycznej) resuscytację krążeniowo- oddechową na dostępnych w szkole fantomach. Celem akcji było uświadomienie młodym ludziom, że podjęcie działań resuscytacyjnych wymaga od nich zdecydowania, odpowiedzialności i wytrwałości. Nie jest to zadanie łatwe i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, ale dzięki podjętym działaniom można uratować komuś życie, a więc to, co jest najcenniejszym darem. Miło nam ogłosić, że w biciu rekordu wzięło udział 170 uczniów! Mamy nadzieję, że wydarzenie było dla naszej szkolnej społeczności cenną lekcją, z której wyciągnie właściwie wnioski. Koordynatorem akcji była Pani P. Witek- dziękujemy!