Czy gwiazdy świecą po to, aby każdy mógł znaleźć swoją?

Dzień edu15Ten cytat z Małego Księcia stał się myślą przewodnią akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto miało charakter uroczystej gali, podczas której uczniowie słowem i muzyką wyrażali wdzięczność swoim Pedagogom. Gwiazdy stanowiące dekorację trochę symbolicznie przypominały, że trudząc się na co dzień, by wiedzę posiąść, w końcowym efekcie przez ciernie przedzieramy się do gwiazd (słynne: Per aspera ad astra). Upominki dla Grona – złote serduszka z masy solnej niech staną się symbolicznym podziękowaniem za okazywane na co dzień serce.

Dzień Edukacji to święto nauczycieli i uczniów. Uroczyste stroje i miła atmosfera podkreślały to nasze wspólne świętowanie. Po akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski głos zabrał Pan Dyrektor. Podziękował całej szkolnej społeczności za codzienny trud i podejmowane wyzwania, złożył też życzenia wszystkim zgromadzonym. Akademię przygotowały opiekunki Samorządu , wystąpili zaś ich podopieczni z grup: Zgrywusów, Ważniaków i Osiłków. Śpiewem uświetniły uroczystość Gosia Rosiek, Paulina Połomska i Agnieszka Szarota. Swoim męskim ramieniem wsparli występujące dziewczyny chłopcy z II i III gimnazjum. Kwiaty wręczane Pedagogom przez uczniów oraz słodki poczęstunek dla nauczycieli to zasługa Mam z Rady Rodziców. Dziękujemy!