Sądecka Akademia Siatkówki zawitała do naszej szkoły

Akademia siatkówkiTo już kolejny turniej, który tym razem odbywał się w murach naszej szkoły. O godzinie dwunastej rozpoczęto pierwsze rozgrywki, w których rywalizowało 11 drużyn. Uczestnicy przyjechali do nas ze Starego Sącza, ale oczywiście nie zabrakło naszych szkolnych sportowców. Nad całością i organizacją turnieju czuwał pan Jakub Kaliciecki nauczyciel wychowania fizycznego, który jest także trenerem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Starym Sączu. Osobą odpowiedzialną za pracę sędziów-uczniów tutejszego gimnazjum została pani Krystyna Piechota, na co dzień ucząca w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Trzy pierwsze drużyny (z obu grup) miały szansę o walkę o podium. Na zakończenie turnieju każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, które wręczał Dyrektor szkoły pan Jarosław Rola oraz pani Arleta Izworska Radna Gminy Chełmiec. Jak to w sporcie bywa, nie zabrakło zaskakujących momentów, które potęgowały emocje zarówno u uczestników jak i kibiców.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do popularyzacji piłki siatkowej w naszej Akademii. Niebawem zapraszamy na kolejny turniej. Do zobaczenia.