Tapiry nad Wisłą!

Tapiry znad WisłyW taki zaczepny sposób postanowiliśmy zatytułować cykl zdarzeń związanych z działalnością artystyczną grupy szóstoklasistów ukrywających się pod nazwą „Tapiry z Madagaskaru”. Młodzi aktorzy od początku roku podczas zajęć teatralnych szykowali się do występu przed szerszą publicznością. Zaczęło się już w kwietniu występem dla Rodziców (o czym pisaliśmy). Punktem kulminacyjnym wszelkich działań był występ Tapirów na przeglądzie w Miejskim Ośrodku Kultury. Uwaga! W naszej galerii piękne zdjęcia wykonane przez Kamilę z klasy II gimnazjum.

To właśnie tam, w MOK-u, 4 maja 2015 odbyły się eliminacje do Festiwalu Teatralnego „Bajdurek”. Biorąc udział w przesłuchaniach, grupa włączyła się w uczestnictwo w II Sądeckich Konfrontacjach Artystycznych Talentów SKAT.

Występ się udał, publiczność dopisała, a dobry nastrój nie opuszczał naszych aktorów. Koszt przejazdu do MOK-u pokryła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Opiekę nad młodymi ludźmi w czasie wyjazdu sprawowały panie : Iwona Szlag i Paulina Zarzeka. Na widowni otuchy występującym dodawał Pan Dyrektor. Przed Tapirami jeszcze jeden występ - dla uczniów klas0-3. Jak to mówią: „Do trzech razy sztuka!