Wycieczka do Nowego Sącza - Śladami legend i baśni

P3240799Przygotowania do tej wycieczki uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej rozpoczęli dużo wcześniej. Podczas zajęć teatralnych poznawali sądeckie legendy, rysowali historyjki obrazkowe, wyznaczyli też trasę wędrówki po Nowym Sączu. Wreszcie, gdy nadszedł oczekiwany dzień wycieczki tj. 25 marca 2015 r. udali się do miejsc, gdzie odbywały się akcje poznanych legend. Odwiedzili więc ruiny zamku, Kapliczkę Szwedzką, Bazylikę św. Małgorzaty oraz Rynek.

Potem w MCK „Sokół” uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o charakterze plastyczno – literackim. Na początku wszyscy mogli się przenieść w inny magiczny świat za sprawą Bajarza w malej sali kinowej, gdzie zło zostało pokonane przez dobro. Potem po wyborze legendy o „Kwiecie paproci” każdy samodzielnie mógł wykonać „Osobistą Księgę Legend” - zależną już od swojej wyobraźni.

Wszyscy uśmiechnięci i radośni może trochę zmęczeni w towarzystwie swojej wychowawczyni Czesławy Gadzina, wrócili do szkoły.