Witamy Wiosnę!

Witaj wiosno„Drogie Dzieci! Już do Was przyszłam. Jeśli chcecie mnie spotkać, wyjdźcie na spacer. Zobaczycie tam i usłyszycie wile oznak mojego przybycia. Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte” – takimi słowami zwróciła się Pani Wiosna (Martynka) do wszystkich dzieci podczas uroczystości powitania wiosny. Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej - uczniowie klas 4 -6 w ramach konkursu na „Ekstra Klasę” przygotowali przebrania, które zaprezentowali w uroczystym przemarszu na sali gimnastycznej.

W drugiej części uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Czesławy Gadzina wystawili przedstawienie pt. „Witaj Wiosno” w oparciu o opowiadanie Heleny Bechlerowej „Kolczatek”. Dzieci pięknymi tańcami, piosenkami oraz okrzykami budziły zwierzęta i przyrodę. Całości dopełniły ciekawe kostiumy przygotowane przez ich rodziców oraz dekoracja wykonana przez panią Joannę Janus – Broniszewską. Na zakończenie „Powitania Wiosny” zatańczyły i odśpiewały piosenkę w języku angielskim „How s the weather today?” przygotowaną przez panią Kamilę Oracz – Ogorzałek. Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni (na co zwrócił uwagę Pan Dyrektor szkoły). Teraz już czekamy, na prawdziwe oznaki wiosny.