Wizyta klasy 2 w kinie

pinokio21 października 2014 r. klasa 2 szkoły podstawowej wybrała się tym razem do Nowego Sącza, do kina„Helios” na film „Pinokio”. Ta piękna historia o drewnianym pajacyku, który postanowił zostać chłopcemniejednemu z nas wycisnęła łzy podczas projekcji filmu.

Problem polegał na tym, że Pinokio długo nie potrafił docenić miłości swojego ojca. Nie liczył się z uczuciami bliskich. Za ten egoizm został srodze ukarany, ale w końcu zaczynał dostrzegać, że niewłaściwie postępuje. Ta zmiana pozwoliła mu stać się chłopcem dojrzałym, kochającym, odpowiedzialnym, pracowitym oraz chętnym do nauki.

Poznając losy Pinokia odkrywamy jak długa i trudna jest droga do stania się dobrym człowiekiem. Opiekę nad dziećmi w czasie wycieczki sprawowały: wychowawczyni klasy 2 oraz Pani Kasia Kania. Dziękujemy i polecamy wszystkim, którzy nie znają jeszcze baśni Carlo Collodiego „Pinokio” do odwiedzenia biblioteki szkolnej i przeczytania tej książki.