„Między ziemią a niebem kwitną POLA NADZIEI.”

Pola nadziei 2Dla kogo?

Od 17 lat organizowana jest kampania „POLA NADZIEI”-służy zbieraniu funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi.

Od kiedy?

Zapoczątkowana została w 1981 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum imienia św. Łazarza" w Krakowie.

W Nowym Sączu po raz pierwszy kwestę na rzecz opieki osób nieuleczalnie chorych, którą świadczy Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”zorganizowano w 2004 roku.

Czym zakwitają?

Żonkile (znak rozpoznawczy kampanii) to międzynarodowy symbol nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, którzy oczekują od nas pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, gdy kwitną żonkile, zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej.

A w Librantowej….

….żonkile zakwitły na …..pocztówkach

Nasza współpraca z Sądeckim Hospicjum rozpoczęła się w marcu 2014 roku.
Wtedy też nasza placówka po raz pierwszy włączyła się do akcji „POLA NADZIEI”.
W przedsięwzięciu uczestniczyła cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele. Podczas kwesty połączonej ze sprzedażą „Żonkilowych kartek” zebraliśmy łączną sumę 306,20 zł, która została przekazana na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Akcja „Żonkil 2015”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę :) Inicjatorką naszych działań na rzecz akcji była w naszej szkole od samego początku Pani Joanna Janus- Broniszewska. Na początku października przy wsparciu i zaangażowaniu uczniów z III klasy gimnazjum, w ogródku obok szkoły zostały posadzone cebulki żonkili. Nasze żonkile zakwitną wiosną i wówczas włączymy się całym sercem w akcję zbierania funduszy na rzecz Sadeckiego Hospicjum.

Wszys­tko zno­si, wszys­tkiemu wie­rzy, we wszys­tkim pokłada nadzieję, wszys­tko przet­rzy­ma.
Miłość nig­dy nie ustaje.

Mamy nadzieję, że ten gest uwrażliwi wielu młodych ludzi na potrzeby osób chorych, nauczy empatii, współodczuwania w cierpieniu, a potrzebującym zapewni nasze wsparcie finansowe i emocjonalne.

Szczegółowe informacje na temat  działalności Stowarzyszenia można znaleźć na stronie: http://www.hospicjum.nowysacz.pl/szkola-pol-nadziei