Witamy wśród szkolnej braci!

ślubowanie22 października na sali gimnastycznej w ZS w Librantowej miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Pierwszoklasiści-podopieczni pani Anieli Biedroń stali się oficjalnie uczniami Zespołu Szkół.

W czasie uroczystej akademii, pod okiem Rodziców, Pana Dyrektora i kochanej Wychowawczyni pierwszoklasiści udowodnili, że posiedli już umiejętności, dzięki którym nie zbłądzą w skomplikowanym świecie nauki. Podróżując przez krainy : Wiedzy, Miłości i Mądrości śpiewali i recytowali.

Udowodnili, że wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak być odpowiedzialnym Polakiem. Rodzice z dumą obserwowali jak ich pociechy piją kwaśny sok nie robiąc przy tym kwaśnej miny. Po zażyciu tabletki mądrości byli już w pełni gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko na ucznia i wręczył legitymacje szkolne. Wróżki z klasy 4 (Ania, Jessica, Oliwia i Edyta) pięknie wspomagały młodsze koleżanki i kolegów w ich występie. Nie zabrakło też przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy na słodko powitali pierwszoklasistów (cukierki od uczniów klasy 6). Na deser akademii pozostawiono prawdziwą wisienkę na torcie. Uroczyście odtańczony polonez zachwycał i wzruszał. Brawom nie było końca. Parafrazując jeden z klasycznych utworów pozwolimy sobie zwrócić się do pierwszoklasistów tymi słowy: „ Kochani, Waszą przygodę w Krainie Wiedzy czas zacząć- powodzenia !