Logika w cenie!

logiczne myslenieWakacje coraz bliżej. W naszej szkole wszystkie konkursy powoli zmierzają do finału. Wszystkie niewiadome  zmieniają się w czyjś spektakularny sukces. W dniu 9 czerwca dziewięcioro najlepszych walczyło o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Konkurs zorganizowany przez panią Annę Sus cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły. Szczęśliwą dziewiątkę finalistów stanowili z klasy I gimnazjum: Łucja , Paulina i Magda, z drugiej: Agnieszka, Olimpia i Wioletta. Trzecioklasistów reprezentowali: Klaudia, Daniel i Łukasz. Rywalizacja opierała się na regułach znanego wszystkim teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Innowacja polegała na tym, że wszystkie zadania dotyczyły matematyki , no i że zawodników było tylko dziewięcioro.  Walka była zacięta. Zawodnicy z uśmiechem na twarzy eliminowali współtowarzyszy zabawy. Kalkulowano czy opłaca się  brać pytanie „na siebie”, czy może „dobić” nim przeciwnika, któremu została ostatnia szansa.

Widownia- uczniowie klas I i II bawili się znakomicie, zwłaszcza, że na końcu w rywalizacji pozostali zawodnicy z każdej klasy: Łucja, Klaudia i Agnieszka (gdzie panowie?). Niekwestionowaną mistrzynią okazała się najbardziej „doświadczona „ matematyczka. Ogłaszamy, że Mistrzem Logicznego Myślenia została w tym roku Klaudia Mróz z III gimnazjum. Klaudii zazdrościmy umiejętności, bo logika to dyscyplina wiedzy, która bardzo przydaje się w życiu.

Swoje logiczne myślenie mogli też sprawdzić uczniowie klas 4-6. 26 maja młodzi matematycy stanęli w szranki, by wyłonić spomiędzy siebie Mistrza. W ścisłym finale znaleźli się: Agnieszka Opoka, Agnieszka Szarota, Dominika Kocik, Magda Olszewska, Jola Gołąb, Kuba Wastag, Gabrysia Szczurek, Ania Wastag, Przemek Młynarczyk i Tomek Brudziński. I tym razem zwyciężyła dziewczyna (powtórzmy retoryczne pytanie – „Co jest,  Panowie?”). Tytuł Mistrzyni Logicznego Myślenia w kategorii szkoła podstawowa uzyskała  Agnieszka Opoka (200 punktów). Drugim miejscem zgodnie podzieliły się Agnieszka Szarota i Dominika Kocik z klasy 6. Miejsce trzecie zdobyła Magda Olszewska. No cóż, widać , że między dwoma wyrazami: „kobieta” i „logiczne myślenie” można postawić znak równości  – przynajmniej w Librantowej.