„Przystań na chwilę, zatrzymaj świat…”

poetyckaW poniedziałek 7 kwietnia 2014 r. młodzież gimnazjalna „przystanęła na chwilę” i wzięła udział w IV edycji szkolnego Konkursu Piosenki Poetyckiej. W tym roku bohaterką, która „zatrzymała świat” i przeniosła młodych ludzi w nieznane obszary muzyczne, była Anna Maria Jopek. Jej twórczość już nie jest (a przynajmniej mamy taką nadzieję) obca uczniom naszej szkoły, którzy zapoznali się z twórczością i życiorysem artystki.

W pierwszej konkurencji już tradycyjnie pokazać się mogły wokalne talenty, które przed szkolną publiką dawały upust swojej inwencji twórczej. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że niektórzy zadbali o każdy detal, by wypaść jak najlepiej. W rezultacie dziewczyny z klasy II gimnazjum wywalczyły laur zwycięstwa oraz upominki. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników i oglądających nie były to jedyne występy muzyczne, bowiem absolwentka naszej szkoły Sylwia przyjęła zaproszenie organizatorek konkursu i zaśpiewała dwa utwory z repertuaru Jopek. Niepowtarzalne wizualizacje, stanowiące tło występu, były zbiorem fotografii wykonanych przez Olę i Patrycję- uczennice klasy III. Kolejne konkurencje sprawdzały znajomość życiorysu i twórczości wokalistki. Drużyny odpowiadały na pytania, wypełniały plansze z lukami, wypisywały tytuły piosenek, podpisywały okładki płyt, a także rozpoznawały fragmenty utworów muzycznych. Nasi uczniowie wykazali się przygotowaniem i pokazali, że udało się im zgłębić temat. Ze swego zadania wywiązały się także uczennice klasy szóstej, które (pięknie ubrane) poprowadziły konkurs na medal. Wzorowo wywiązali się ze swych obowiązków również chłopcy, czytający prezentację i ci, którzy zajęli się stroną techniczną występu.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali uczniowie z klasy I gimnazjum, natomiast drugie miejsce należy do młodzieży z klasy II i III.

Organizatorki- pani Paulina Zarzeka i Iwona Szlag- dziękują Szanownemu jury: p. A. Biedroń, p. Renacie Zielińskiej oraz panu Dyrektorowi za czuwanie nad przebiegiem konkursu i ocenianie uczestników, a Sylwii za rewelacyjne wykonanie piosenek.