PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS, UCZNIEM BĘDZIE KAŻDY Z NAS

pas2324 października nastąpiła uroczysta chwila dla każdego pierwszaka. W tym bowiem dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia naszej szkoły. Po trudach wielogodzinnych przygotowań i prób, uczniowie w obecności swoich Rodziców, Dyrektora Szkoły, Wychowawczyni i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali efekty swojej pracy.

Z wielkim przejęciem wygłaszali wiersze, śpiewali piosenki, również w języku angielskim oraz zademonstrowali układ taneczny. Po swoim występie z niecierpliwością czekali na decyzję publiczności, czy mogą zostać przyjęci do społeczności szkolnej, bo wykazali się olbrzymią wiedzą i wieloma umiejętnościami.

Po ogłoszeniu pozytywnego werdyktu, nastąpił najważniejszy moment tej uroczystości – ślubowanie na sztandar szkoły. Po zapewnieniu przybyłych gości, że będą wzorowymi uczniami i dobrymi Polakami, nastąpił moment  składania przysięgi. Dyrektor Szkoły – Pan Jarosław Rola za pomocą „magicznego ołówka” dokonał aktu pasowania każdego pierwszaka na „prawdziwego ucznia”. Również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Kasia Wańczyk powitała dzieci z klasy pierwszej    w gronie szkolnej społeczności i zapewniła o wsparciu oraz pomocy  w trudach szkolnego życia.

Na pamiątkę pasowania na ucznia wychowawczyni- Aniela Biedroń wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali swoje pociechy „magicznymi kuferkami” i „rożkami słodkości”.

Po głównej części uroczystości nastąpiła chwila wytchnienia – sesja zdjęciowa i słodki poczęstunek.

Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klasy czwartej – Maja Mróz i Kacper Mucha, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem tego bardzo ważnego wydarzenia.

Przed młodymi odkrywcami wiedzy i nauki teraz nie lada wyzwanie -  z zapałem i wytrwałością zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia z wielu potrzebnych dziedzin życia. My trzymamy kciuki za to, aby kolejne tygodnie, miesiące i lata waszej szkolnej drogi były pasmem sukcesów, rozwoju i zadowolenia z siebie.