Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

rozpoczęcie rokuW poniedziałek – 4 września- odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Tradycyjnie akademię z tej okazji przygotowali tegoroczni szóstoklasiści, którzy spotykali się już w sierpniu, by z mniejszą tremą wystąpić przed szkolną publicznością. Zanim jednak wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, uczestniczyli w mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Henryka Osorę.

Uczniowie klasy szóstej, pod opieką wychowawczyni Iwony Roli oraz pani Pauliny Zarzeki, zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, w którym wspomniano o wydarzeniach z września 1939 roku, upamiętniającludzi walczących o wolność naszego kraju.W drugiej części nawiązano do rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024. Wykonane piosenki okraszone zostały gromkimi brawami, co oznacza, że zyskały uznanie słuchaczy. Reakcja publiczności potwierdziła, że utwory zostały świetnie zaśpiewane przez utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Uczniowie także zatańczyli do jednego z nich, a na zakończenie odegrali scenkę, by podkreślić, że „szkoła to nasz drugi dom”, dlatego warto wspólnie dążyć do tego, by budować w niej wspaniałe relacje i tworzyć miłą atmosferę. Wszystko zaś powinno mieć solidne fundamenty- wartości, które wskażą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczął, przecięciem czerwonej wstęgi, Dyrektor szkoły Jarosław Rola.