Dzień Nauczyciela 2022

IMG 7570 1

W czwartkowe przedpołudnie, społeczność szkoły zgromadziła się na sali gimanstycznej, aby uczcić święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników naszej placówki. O wyjątkową oprawę tego dnia zadbali uczniowie klasy 4, którzy w humorystyczny sposób pokazali jak wygląda nauczycielska codzienność. Nie ma lekko- tak podsumować można szkolną rzeczywistość. Na szczęście nauczyciele mają uczniów, a uczniowie nauczycieli. Te dwie grupy wspólnie wznoszą się dzień po dniu na wyżyny wiedzy, nieraz bawiąc się przy tym do łez. Czwartoklasiści nie zapomnieli również o podziękowaniach dla swoich szkolnych opiekunów, a reprezentacja Samorządu Uczniowskiego (przewodzące uczniom w tym roku Julia Rosiek i Anita Lorek) przypomniała, skąd wzięły się początki Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie należący do Samorządu wręczyli też pracownikom szkoły piękne wrzosy. Każdy pedagog usłyszał również   serdeczne życzenia. Za ten miły punkt akademii odpowiadały opiekunki SU- panie Kamila Oracz-Ogorzałek i Paulina Witek. Pan Dyrektor, Jarosław Rola podziękował swoim pracownikom za zaangażowanie w pracę z młodymi ludźmi. Wręczył nagrody oraz przypomniał historię szkoły, której wszyscy jesteśmy ważną częścią. . W uroczystej akademii uczestniczyli również rodzice. Ich przedstawiciele dołączyli się do płynących zewsząd podziękowań i życzeń. Dzień pełen wrażeń, ciepła, uśmiechu i wyjątkowego nastroju- tak w skrócie można podsumować święto edukacji. Bo to przecież święto nas wszystkich- a szkoła na co dzień jest naszym drugim domem. Obyśmy zawsze przychodzili do niego pełni dobrych emocji z pewnością, że spotkamy tam przychylnym nam ludzi.

O przebieg tej uroczystości zadbały panie Kamila Oracz-Ogorzałek oraz Paulina Zarzeka.