„Matematyczne działania z misiem w tle”

dzien pluszowego misia21Kto z nas nie wspomina czasem swojej ulubionej zabawki z dzieciństwa? Kto nie sięga pamięcią do wspomnień z niezapomnianym autkiem, lalką czy pluszakiem w roli głównej. Nie każdy jednak wie, że obchodzimy nawet Dzień Pluszowego Misia. W całej Polsce i także w naszej szkole Miś obchodził swoje święto.

I choć mogłoby się wydawać, że jedynie przedszkolaki i młodsi uczniowie będą pamiętać w tym dniu o swojej ulubionej zabawce, to również starsze klasy uczestniczyły w lekcjach, które nawiązywały do Dnia Pluszowego Misia. I tak piątoklasiści zmagali się z matematycznymi działaniami i zadaniami, których tematem stał się- królujący w tym dniu- Miś. Ta niecodzienna niespodzianka została zaproponowana przez Panią Annę Sus i spotkała się z miłym odbiorem przez naszym uczniów. Czyż nie łatwiej znosić trud liczenia, gdy zadania dotyczą tak miłego, dziecięcego wspomnienia?