Kangur Matematyczny 2021

logo kangourou22 kwietnia bieżącego roku o godzinie 9:00 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów z pięciu klas w trzech kategoriach wiekowych: Maluch (dwóch uczniów z klasy 4), Beniamin (siedemnastu uczniów z klasy 5 i 6) oraz Kadet (pięciu uczniów z klasy 7 i 8). Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Czterech uczniów zdobyło wyróżnienie: Aleksandra Mikołajczyk z klasy 4 w kategorii Maluch, Maksymilian Bielak, Wiktoria Hojnor i Tomasz Pasiut z klasy 5 w kategorii Beniamin. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki Agnieszka M-Leśniak i Anna Sus.